Herkese merhaba. 2004 yılının mart ayı.. “Zerda” fırtınasının ardından “Bir İstanbul Masalı”nın inanılmaz başarısıyla bu dizilerin müziklerini yapan Kıraç’ın popülerliğinin tavan yaptığı bu dönemde Kıraç, “Kayıp Şehir” isimli bir albüm çıkarıyor ve albümdeki özel şarkılardan birinin adı da “Ayşe”.. Çoğunluk şarkının ismini “Ayşem” olarak bildiği için başlığı bu şekilde attım, başlayalım;

Ayşe Şule Bilgiç, “Vajina Monologları”nın yasakladığı dönemde -tiyatroseverler bu oyunu belki hatırlayabilir- sevgili rahmetli Savaş Ay’ın programına konuk olarak çağrılıyor ve diğer konuklardan biri de sevgili Kıraç..

Kıraç programda Ayşe Şule Bilgiç’in oynadığı tiyatro oyunu hakkında sert eleştirilerde bulunuyor ve tartışıyorlar. Sonrasında ise Ayşe Şule Bilgiç, Kıraç’a oyunu izleyip izlemediğini soruyor ve ardından Kıraç’ı tiyatro oyununa davet ediyor. Aylar sonra ise Kıraç, Ayşe’yi konserine davet ediyor ve görüşmeye başlıyorlar.

Bu aşk hikayesinde Kıraç ilk adımı atıyor ve herkesin duyabileceği bir şekilde “Ayşe” şarkısı ile “Ayşe”nin karşısına çıkıyor. Ayşe Hanım tabii ki de inanamıyor bu duruma ilk başta. Kıraç-Ayşe çifti epey uzun süren bir flört dönemi geçiriyor. Bu flört dönemini Ayşe Hanım şöyle ifade ediyor: “İlk günden itibaren evlilik fikriyle yola çıktık. Kalben, dinen, beynen birbirimizi hayatlarımıza kabul etmiştik. Düğün; ailelerin gönüllerinin hoş olacağı, keyifli bir gece olacaktı ki öyle de oldu. ”

2008 yılında evlenen Kıraç-Ayşe Şule Bilgiç çiftinin şu an iki çocukları var.

Kıraç – Ayşe Şarkısının Sözleri

İtiraf ettim kendime, seviyormuşum meğer diye
Sonrada güldüm halime, çocuk musun oğlum diye
Meğer hep çocukmuşum büyümemişim kalmışım
Hiç farkına varmamışım daha sanki on beş yaşım
Ayşem ayşem ayşem gül ayşem güldür ayşem
Ayşem ayşem ayşem yolun ecelimdir ayşem
Ayşem ayşem ayşem gurbetten dönüşüm ayşem
Ayşem ayşem ayşem rüzgarım gönlüm gül ayşem

Ayşe mutlu biten bir masal, madalyonun güzel yüzü
Hem kontes hem köylü kızı, ah ne diyeyim peri kızı
Ben seni sevdim sen beni sevmesende olur
Zaten aşk budur
Ama yinede
Hadi neyse