Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Hatice Demirayak. Merkeze uzak bir ilçede yaşadığı için resim alanında herhangi bir eğitim alma imkanı olmamış illüstrasyon alanında kendi kendini geliştirmeye çalışan ve hayatını buna adamak isteyen biriyim. Şu anda Akdeniz Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim.

İdol olarak gördüğünüz biri var mı? Varsa kim (kimler)?

Rönesans eserlerinden etkilendiğim zamanlar olmakla birlikte günümüzdeki modern dijital sanatçılardan etkilendiğim zamanlarda oluyor. O yüzden bu konuda bir isim veremem.

Ressamlığı / Illustrastorlüğü meslek olarak görüyor musunuz? Illustrasyon ile tanışmanız nasıl oldu?

Tabii ki meslek olarak görüyorum. İlkokula başlamadan önce ablamın, “Ay Savaşçısı” animesinden çizdiği çizimleri görüp hevesleniyordum. Yani ilk çizimlerimi hemen hemen 6 yaşımda yaptım.

Aileniz karşı çıktı mı?

Hayır, aksine destek oluyorlar. Aynı zamanda alanıma ilgililer.

Çocukluk hayaliniz neydi?

Çocukluğumdan beri kendimi resim alanında bir meslek sahibi olmaya adapte ettim.

Günlük hayatınızda neler yaparsınız?

Günlük hayatımda yanımda her zaman eskiz defterimi taşırım. Eğer bir yerde herhangi bir şeyden ilham gelirse onu direkt eskiz defterime aktarırım ve orada şekillenir. Bunun dışında genelde bilim-kurgu dizileri izliyorum.

Sizi sevenlere söylemek istediğiniz veya eklemek istedikleriniz?

İnsanların alanı ne olursa olsun kalıplarının dışına çıkması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bu röportajı okuyan herkese teşekkür ediyorum, kendinize iyi bakın.

Sosyal Medya

INSTAGRAM