Herkese merhaba, yaz dönemindeki yoğunluk sebebiyle bir süredir makale yazamıyordum. Yordama ekibi olarak 2019 yılında katıldığımız etkinlikler hakkında değerlendirme yazılarımızı umuyorum ki ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız. İlk kez takipçilerimizle buluştuğumuz “Gezgin Fest 2019 İzmir”den sonra yeni sezonda bu tarz etkinlikleri arttırmayı planlıyoruz. Benim gerçek anlamda aşık olduğum Iyeoka’nın da katılacağı “18. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali”nde aramıza katılmak isteyen adam gibi adamlar, iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir. 2019/2020 döneminde daha efektif çalışmalar gerçekleştirebileceğimiz yeni arkadaşlarımızı da aramızda görmek istiyoruz. Artık makaleye geçiyorum, adamlığa devam.

Manavgat’ta yaklaşık 3000 yıllık bir tarihe sahip olan Antik Side’de, 16-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 18. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali dünyanın caz ve latin müzik yıldızlarını, müzikseverler ile buluşturacak.

10 gün boyunca, Side Limanı (Meydan) ve Side Antik Tiyatrosu’ndaki konserler ve Kültür Evi’ndeki ünlülerle yapılacak sohbetlerin Side’yi hareketlendirmesi bekleniyor. Iyeoka, Della Miles, Fatih Erkoç, Aytan Sicimoğlu, Ibis Maria gibi dünya ve Türk yıldızları başta olmak üzere birçok konserin düzenleneceği festival ayrıca, gün batımı, caz konserleri, sanat sohbetleri gibi özel etkinliklerle daha da ilgi çekici hale gelecek. Festival, 16 Eylül Pazartesi günü Saat 19.00’da Apollon Tapınağı’nda düzenlenecek olan kokteyl ile kapılarını sanatseverlere açacak.

Iyeoka’yı Kaçırmamalısınız

Müzisyen olmasını dışında, aynı zamanda bir eğitmen, şair ve aktivist olan dünyanın en önemli sanatçılarından biri olarak anılan Amerikalı Iyeoka, 23 Eylül’de Side Antik Tiyatro’da sahne alarak hayranlarıyla buluşacak. Festival kapsamında 17 Eylül’de Fatih Erkoç Jazz Quartet, 18 Eylül’de Ibis Maria, 20 Eylül’de Della Miles, 22 Eylül’de Ayhan Sicimoğlu ve Latin All-Stars, 24 Eylül’de de Karsu-Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile aynı sahnede yer alacak. 16 Eylül’de ise Anadolu Ateşi dans grubu sahne alarak, muhteşem gösterilerini halkla buluşturacak. Festivalde ana konserler saat 21.30’da, gün batımı konserleri ise Saat 18.00’de başlayacak.

18. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festival’nde Karsu’da Bizlerle Olacak

Bu yıl Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivalinde Side Kültür Evi Buluşmaları kapsamında ise 19 Eylül’de Müzisyen ve yazar Doğan Canku, 21 Eylül’de gazeteci, yazar, şair Sunay Akın ve 25 Eylül’de de müzisyen-söz yazarı Tuna Kiremitçi konuşmacı olarak Manavgat halkıyla buluşacak. Kültür Evi Buluşmaları, saat 19.30’da başlayacak. Toros Kadınları da meydanda kurdukları stantlarla ürettikleri el emeği ürünlerini satarak hem gelir elde edecek hem de turizme renk ve canlılık katacak.

Ulaşım ve konaklama konusundaki tüm sorularınızı yazıya yorum yaparak veya iletişim bölümünden sorabilirsiniz.