Herkese merhaba. Bitter çikolata yedikten sonra hapşırıyorsanız ve bu olayı sadece kendiniz yaşıyor gibi düşünüyorsanız, merak etmeyin bir çok insan da sizin gibi düşünüyor. Öncelikle bu noktada bir bilgi vermem gerekiyor, bu hapşırık ışığa bakınca gelişen hapşırıktan çok farklı bir durum.

Koku alamayan bir insan aynı zamanda tat da alamaz. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız mutlaka sağlık birimlerine başvurmanız gerekir. Ama merak etmeyin bu yazıyı okuyan dostlar, böyle bir durum yaşamayacaklar. Çünkü sizdeki problem çok büyük ölçüde koku hassasiyetinizden kaynaklanıyor.

Kokulara karşı hassas olan insanlar aynı zamanda keskin tatlara da hassastır. Bu durum insanı hapşırtabilir, kaşındırabilir veya gözlerini kızartabilir. Bitter çikolata yedikten sonra hapşıran milyonlar muhtemelen bu keskin çikolata tadından dolayı hapşırıyor. Aynı şekilde naneli şeker veya tuzlu zeytinde bunlara örnek gösterilebilir.

Bunların dışında bazı parfüm ve deodorantlar kişiyi rahatsız edebilir ve hapşırma krizlerine yol açabilir. Tabii ki bu durum büyük rahatsızlıklara yol açıyorsa sağlık kuruluşlarına uğramakta fayda var.