Herkese merhaba. Size ters psikoloji tekniklerinden bahsedeceğim. Ters psikoloji, genellikle kendisine direktif verilmesinden haz etmeyen kişiler üzerinde etkilidir. Öncelikle iyi bir gözlem yapmanız gerekiyor.

Bu konu hakkındaki en çok örnek verilen videoyu sizlerle paylaşıyorum;

7 Maddede Ters Psikoloji

1) Çok sinirli, kendisine aşırı güvenen veya çok duygusal insanlar, genellikle ters psikolojiye yenik düşerler.

2) Yaptırmak istediğiniz ve karşınızdaki kişinin yapmak istemediği şey her neyse, kendi isteğiniz tam tersinde argümanlar üretin. Bu sayede karşınızdaki kişi istediğin şeyin olacağını düşünecek ve kendi kararını aldığını sanmaya başlayacaktır.

3) Bunları uygularken oldukça sakin olmanız ve asla yaptığınız rolün ortaya çıkmaması gerekiyor. Bunu yapabilecek kadar soğukkanlı veya yetenekli değilseniz mutlaka öncesinde pratik yapın.

4) Hedefiniz her zaman aklınızda olmalıdır, sakın unutmayın.

5) Gerçekten istediğiniz şeyin tam tersini söyleyin. Bu sırada sesiniz karşınızdakiyle hep aynı tonda olmalıdır.

6) Biraz aşk meşk konularına da girelim.. Mesela hoşlandığınız kişi arkadaş olarak kalmanızı istiyorsa, zaten onunla arkadaş olmak istediğinizi ve başka bir düşünceniz olmadığını söyleyin. Neyse konunun devamı zaten önceki yazılarda var geçiyorum o yüzden 😀

7) Ters psikolojiyi bir meydan okuma olarak da kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, mesela “bahse girerim bunu yapamazsın.” gibi cümleler özellikle ocağın altını biraz yaktıysanız kesinlikle tutar.

Önemli bir noktaya değinmem gerekiyor. Bu tekniği kimin üzerinde ve hangi ortamda kullandığınıza çok çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü ters psikoloji aynı zamanda en çabuk ters tepkiyle karşılaşacağınız teknik olabilir. Çok dikkatli olmalısınız. Genellikle çocuklar üzerinde çok büyük etkisi vardır.

Sağlıklı günler,