Şöyle güçlü bir selamun aleyküm çakalım önce. Bu konuyu kendi jargonumla mı anlatsam yoksa daha ciddi bir şekilde mi anlatsam bir türlü karar veremedim. Şunu belirteyim öncelikle, yordama.com’da yazılan makalelerin birçoğu bilimsel veya istatistiksel alt yapıya sahiptir. Daha fazla uzatmıyorum ve anlatmaya başlıyorum;

Mükemmel bir ilişkiniz var ve deliler gibi aşıksınız. Bu kadar mükemmel bir ilişkide bile içinizde bir şüphe olabilir. Paranoid kişilik bozukluğuna sahip bir birey değilseniz, bu içinize düşen şüphe bir saçmalıktan ibaret değil.

Şüphelenmenizin sebebi partnerinizin beden dilinin bir şeyler anlatmasıdır ve bu istemsiz bir şekilde bilinçaltınız tarafından algılanmış bu yüzden siz de rahatsız oldunuz.

Patti Wood.. Güzel bir ablamız olan Patti Wood, epey tanınan bir beden dili uzmanıdır. Bu kadın, beden dilinin, bir şeyler ters gittiğinde merkezi sinir sistemini uyardığını söyler. Patti’ye göre bilinçaltınız, bilincinizin rahatlıkla algılayamadığı bazı tehlikeleri anlar ve sizi bu konuda uyarmaya başlar. Yani karşı taraf hakkında şüphelenmenizin sebebi budur.

Şimdi buraya bir sürü beden dili işareti yazacağım ama bunları çok iyi gözlemlemeniz gerekiyor, size bu konuda çok güvenmediğim için yüzeysel bir iki şey yazacağım. Mesela size sarılırken sanki amcasına sarılıyormuş gibi sarılıyorsa, hassas bir şey konuşulurken bir abukluk yaşanıyorsa yani gözlerinin ifadesi değişiyorsa sürekli, evet-hayır sorusuna sanki evet der gibi hayır diyorsa yani kafasını sallayarak onaylıyor ama hayır diyorsa bir dikkat edelim derim. Yazı bitti. Herkese bol kazançlar.