Kendine has muadil ürünleriyle ve uygun fiyatlarıyla neredeyse hepimizin tercih ettiği “BİM”in girişindeki iki kapı herkesin kafasına takılmıştır. Bu sorunun cevabı bir değil tam üç tane. Hemen sıralayalım.

 

ISIYI KORUMAK

Asıl plan iki kapı arasına sterilizasyon sistemi kurulmasıymış fakat sonrasında bunun çok pahalıya patlayacağını düşünüp bu fikirden vazgeçmişler. Planı aynen uygulamışlar böylece plan tutmasa da dışarıdaki havanın içerideki havaya karışması engellenmiş.

GÜVENLİK

Ürünleri getiren görevlilerde her zaman anahtar bulunur. Açılış saatinden önce geldiklerinde ürünler ilk kapının ardına yerleştirilir. Sonrasında mağaza çalışanları geldiğinde ikinci kapıyı da açıp ürün yerleşimi yaparlar böylece görevli olmadan mağaza içindeki ürünlere erişim olmaz.

HIRSIZLIK

İçerideki ürünlerin güvenliği labirent gibi bir iç dizaynı olması nedeniyle zor sağlanıyor. Herhangi bir hırsızlık olayında çıkış kapısı tek olmasına rağmen kasa olduğu için yakalanması daha kolayken giriş kapısından kaçılırsa çift kapı hırsızı yavaşlatacaktır bu arada çıkıştaki kapıdan görevlinin müdahale etme şansı artar.