Herkese merhaba. BluTV’de yayınlanan “Doğu” dizisi, Doğu Demirkol’un kendi hayatından esinlenerek senaryolaştırdığı bir komedi dizisidir. İlk 8 bölümünü izledikten sonra size kendi görüşlerimi aktarmak istedim.

***

“Doğu” dizisinin, 2021 yılında dijital platformlarda yapılan en iyi komedi dizilerinden biri olduğunu düşünüyorum. Senaryo oldukça akıcı ve özenilmiş. Özenilmişten kastım şu; dizi yapılmak için yapılmamış yani Doğu Demirkol, bu dizi üzerine düşünmüş, yazmış, çizmiş, hayal etmiş. “Bir Yeraltı Sitcomu” gibi uydurulmuş bir dizi değil anlayacağınız. “Gibi” dizisini sevenler muhtemelen bu diziyi de seveceklerdir diye düşünüyorum.

***

Dizideki oyunculuklar bence olması gerektiği gibi. Çok doğal ve samimi olduğunu düşünüyorum. Bu konuda bazı insanlar oyunculukların özellikle de Doğu Demirkol’un oyunculuğunu beğenmemişler. Neden beğenmediklerini ben kendi adıma anlamadım, yani ne olması gerekiyordu?

***

Kahkaha atmak isteyen istekli insanların mutlaka güleceği epey sahne var. Kahkaha atmak istemeyenler için de içlerinden gülmeleri için en az 5-6 sahne mevcut durumda. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu yazı sponsorlu bir yazı değildir. – ki böyle yazıları artık kabul etmiyoruz 🙂 – Sevgiler.. Sağlıklı günler..