Herkese merhaba. Bu yazı, yatırım tavsiyesi veya bir reklam yazısı değildir. Tamamen araştırma ve tahmin yazısıdır. Bittorrent token bir gün 1 dolar olabilir mi? Evet, çok uç bir hedef. Şu an kulağa pek gerçekçi gelmese de bir gün bittorrent tokenleri 1 dolar değerine ulaşabilir. Birçok alt coin için asla 1 dolara ulaşamayacaklar gibi yorumları yapıldı ve hala yapılıyor ama zamanla Cardano, Bat vs. gibi coinler teker teker 1 dolar değerine ulaştı. Bittorrent için ise Tron altyapılı olmasından kaynaklı ulaşma ihtimali bulunmuyor gibi yorumlar yapıldı ama bu yorumlar çok fazla gerçeği yansıtmıyor. Çünkü bu konuda yorum yapan birçok insan, kripto paraların nasıl çalıştığının farkında değil, zaten bu sistemi anlayacak zekada da değil ki yatırımcıların o zekada olması beklenmiyor fakat analiz ve yorum yapan insanların birçoğu bu konuda epey cahil olmasına rağmen yorum yapmaya devam ediyor.

***

Şu anda 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Bittorrent, 100 milyon aylık aktif kullanıcı ve 200 milyon BTT cüzdan ile dünyanın en büyük dağıtılmış ağı olarak biliniyor. Bittorrent’in özelliklerini başlıklar altında topladım, gelin beraber inceleyelim; Neden Bittorrent?

1) Teknoloji

Bittorrent bildiğiniz gibi dosya paylaşımını sağlayan en eski platformlardan biri. Herhalde insanlar kıyamet kopana kadar dosya yükleme ve indirmeyi bırakmayacaklardır. İnekler uçabilene kadar her zaman talep gören bir platform olacağı kesin. Ve bu platformda kullanıcılar hizmetlerden eşit ölçüde yararlanır bunun dışında dosya yükleme veya indirme yaparken btt token kazanabilirsiniz.

Ayrıca Bittorrent, birçok işletim sitemi ve uygulamaya entegre bir biçimde çalışır.

2) İşbirliği

Bittorrent protokolünü kullanan bazı şirketler; Netflix, Facebook, Google, Twitter, DLive, Lionsgate…

Muhtemelen en popüler blockchain tabanlı canlı yayın platformu olan DLive, 2020 yılından beri Bittorrent ile beraber çalışıyor. Yayıncılar ve izleyiciler kazançlarını Bittorent Token olarak paylaşıyorlar. Yani BTT jetonları uygulamanın içerisinde bir değer birimi. Bu sayede kullanıcı dostu bir ekosistem oluşuyor. Kazanılan ödüller daha keyifli hale geliyor ve bu Bittorent için inanılmaz iyi bir özellik. Bunun dışında Spotify ile de bir anlaşma olabileceği konusu gündemde. Bu anlaşma gelirse elbette BTT için çok iyi bir gelişme olur.

3) Güvenlik

Bittorrent iyi olduğu konulardan biri de güvenlik. Kripto paralardaki güvenlik en önemli faktör. Bu konuda sürekli kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Bittorent şu an için güvenlik konusunda iyi durumda ama bu gelişmelere ayak uydurmalı. Bittorent içerisindeki dosya indirmelerde ve yüklemelerde de dosyaları kötü amaçlı yazılımlara karşı olabildiğince üst seviyede taradıktan sonra paylaşılmasına izin verir.

Bu özellikte çok iyi olduklarını iddia ediyorlar. Korsanlara geçit vermediklerini belirtiyorlar bu durumda onların yükselmesi için önünü açacak bir özellik.

4) Kullanım Kolaylığı

Bittorrent oldukça basit bir arayüze sahiptir. Bu yüzden kullanıcıların daha çok tercih etmesine sebep olur. Dosya paylaşımı oldukça kolay ve hızlıdır. Zararlı web sitelerden veya reklam yazılımlarından insanları olabildiğince uzak tutar. Ayrıca video veya ses dosyalarınızı yerleşik medya oynatıcısı ile de yayınlayabilirsiniz. Herkes için kullanımı ücretsizdir ve madencilik yoktur.

5) Uzun Vadeli Yatırım

Söylediğim özellikleri dikkate alacak olursak ilerleyen yıllarda Bittorrent daha da yükselişe geçebilir. Tahminlere göre bir gün en çok kullanılan 15. kripto para olacağı söyleniyor. YTD.

***

Söyleceklerim bu kadar dostlar, kendinize iyi bakın.