Merhaba, bu yazımızda her anlamda enerjisi büyüleyici sevgili “Kareli Vlog” yani Kardelen ile sizleri tanıştırmak istiyoruz. Bu yazıya geldiğinize göre zaten daha önceden bir tanışıklık söz konusu olsa gerek fakat gerçekten kendisi son derece samimi ve pozitif biri. Neyse, sözü fazla uzatmadan Kareli Vlog’a bırakıyorum;

Merhaba,öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Ben Kardelen, YouTube’da ve Instagram’da “kareliblog” ismiyle biliniyorum. İstanbul’da doğdum ve büyüdüm.

Sürekli mutlu ve pozitif olmayı nasıl başarıyorsunuz?

Öncelikle teşekkür ederim. Hayat insana yaşamı boyunca farklı seçenekler sunar ve aslında biz hangisini seçersek hangisinde karar kılarsak onun kaderini yaşıyoruz bence. Bende hayatın bana sunduğu seçeneklerden hep güzel olanları görmeye çalışıyorum ve güzel olanları kabul etmeye çalışıyorum. Belki de budur beni pozitif yapan.

Çocukluk hayaliniz neydi?

Tiyatrocu olmak istiyordum. Baya baya çocuklarımı sahne tozuyla büyüteceğim diyecek kadar dilimde hep tiyatro vardı. Gerçekten çok özeniyordum. Her zaman sahne sanatlarına, görsel şeylere ilgiliydim.

Günlük hayatınızda neler yapıyorsunuz, hobileriniz neler?

Galiba bu hayattaki en büyük hobim yemek yapmak ve sevdiklerimi onlar için yaptığım yemeği yerken izlemek. Bu bana gerçekten çok keyif veriyor. Bunu hobiden sayar mıyız bilmiyorum ama. Sevdiklerimle,akrabalarımla, arkadaşlarımla vakit geçirmek ve özellikle de yeme içme üzerine vakit geçirme olursa bayılırım. Günlük hayatımda bol bol okumaya ve öğrenmeye çalışıyorum. Kendime daha çok neler katabilirim, katabileceğim neler var sürekli bunların araştırması içine koyulmaya çalışırım.

YouTube’a başlamaya nasıl karar verdiniz?

Aslında karar vermedim. Instagram’a yükleyeceğim videoyu süre sıkıntısından dolayı YouTube’a yükleyeyim benim kızlar izler, sonra hemen silerim dedim. Takipçilerime artık benim kızlar demeye başlamıştım. Sonra bir tane daha bir tane daha çekeyim derken hoşuma gitmeye başladı ve sevdim, devam ettim. 2 yıldır YouTube’dayım.

Ritüeller ve totemler hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

Bana göre ritüel denen şey veya totem denilen şey dileğim ve benim aramda ancak bir vesile olabilir. Yine tabii ki Allah ne derse o olur ve kaderimde ne yazıyorsa onu yaşarım. Fakat bu da ancak benim dileğimle aramda bir vesile olabilir. Özellikle de enerjiye inanan bir insansanız bu tarz şeyler daha çok ilginizi çekebiliyor.

Sizi seven, takip eden insanların olması ve sizin sayenizde bir şeylere inanmaları, mutlu olmaları sizi nasıl hissettiriyor?

Öncelikle çok teşekkür ederim yine ve yine. Çok hoş hissettiren çok hoş bir durum çok hoş bir duygu. Aslında bende takipçilerimle beraber kendime yeni şeyler katıyorum. Her gün bakış açımı olumlu yönde değiştirebildiğime inanıyorum. Aslında bende onlara sahip olduğum için böyle takipçilere böyle izleyicilere sahip olduğum için çok mutluyum.

Yaşam koçluğuna nasıl başladınız?

Bu alanda araştırma yapmaya başladıktan sonra ilgimi çeken bir alan oldu. Daha sonrasında Yeditepe Üniversitesi’nin sürekli eğitim merkezinde eğitim aldım. Bununla alakalı belki de gelecek zamanda başka koçluklara da ilgi duyabilir ve onlarla ilgili eğitim alabilirim. Çünkü gerçekten hoş bir alan her şeyden önce sadece aldığınız eğitim bile önce size bir şeyler katıyor. Zaten size bir şeyler katmadan çevreye iyi gelemezsiniz. Yani size de iyi gelen bir eğitim yaşam koçluğu.

Bize ilham aldığınız bir söz ya da en sevdiğiniz sözü söyler misiniz?

Gerçekten motivasyon postları paylaşmak çok hoşuma gidiyor. “Sana gül veren elde hep biraz gül kokusu kalır.” Bunu gerçekten çok seviyorum. Çok sevdiğim bir yazardan gördüğüm bir söz. Robin Sharma’nın Ferrari’sini Satan Bilge kitabında geçiyor.Yani anlamı başkalarının yaşamlarını iyileştirmek için çalışırsan bu süreç içinde dolaylı olarak kendi yaşamını da iyileştirirsin diyor.

SOSYAL MEDYA

YouTube | Instagram | Twitter