‘ Who Are You: School 2015 ‘ School serisinin 6.dizisi Güney Kore yapımı dizidir.

Başrolleri birbirlerinden ayrı düşmüş ikiz kardeşler Lee Eun Bi ve Go Eun Byul paylaşmaktadır. Eun Bi Tongyeong’da Sevgi evinde (yetimhane) yaşamaktadır . Eun Bi okulda Kang So Young tarafından zorbalık gören ve buna tepkisiz kalan bir öğrencidir.  Eun Byul ise Eun Bi’nin varlığından haberi olmadığı ikiz kardeşidir. Eun Byul, kardeşinin aksine kimsenin bulaşamadığı, arkadaşlarının çok sevdiği ve hırçın bir kızdır. Eun Byul küçükken evlatlık alınmıştır. Eun Byulun sonradan da olsa Eun Bi’nin varlığından haberi olmuştur. Tongyeong a okul gezisine giden Eun Byul gezi sırasında kaybolur. Gördüğü zorbalıklara katlanamayan Eun Bi de aynı gün intihara kalkışır ve nehire atlar. Çevresindekiler Eun Bi nin öldüğünü düşünmektedir. Hikaye böyle başlamaktadır.

Eun Byul un annesi sürekli kızını aramaktadır ve sonunda bulmuştur. Fakat bulduğu hafızasını yitirmiş olan Eun Bi dir. Eun Bi, Eun Byul olarak yaşamaya başlar. Hiç bir şey hatırlamayan Eun Bi  ye kardeşinin arkadaşları  özelllikle yüzmede rekorlar kırmış olan çocukluk arkadaşı Han Yi An çok yardımcı olmur bu süreçte.  Eun Bi nin  hafızası yerine geldiğinde annesine Eun Bi oldugunu söyler ve ölenin Eun Byul olduğunu düşünürler. Annesi Eun Byul olarak yaşamaya devam etsemesini ister. Yeni hayatına alışan ve çok seven Eun Bi, Eun Byul olarak yaşamaya devam eder. İntihara sebep olduğu nedeniyle Eun Byul’un okuduğu liseye transfer olan Kang So Yeong zamanla onun Eun Bi olduğunu anlar.

Eun Bi için yeniden zorlu günler başlamıştır fakat bu sefer yanında arkadaşları ve onun gerçek kimliğini öğrenen Gong Tae Kwang vardır. Han Yi An ın da gerçeği anlamasıyla So Young, Eun Bi nin gerçek kimliğini ortaya çıkarmak için her şeyi yapmaktadır. Yi An ona engel olur ve kimse ona inanmaz.  1 yıl önce Eun Byul un sınıfında da zorbalık gören Eun Byul un çocukluk arkadaşı vardır. Eun Byul buna sessiz kalmıştır ve o arkadaşı ölmüştür. Eun Bi nin zorbalık görme hikayesi ise geçmişte bir arkadaşına haksızlık yapıldığı için karşı çıkması.

Eun Byul a ne olduğu ise gizemi bozmamak için sürpriz kalsın.

Dizinin verdiği mesaj iyiler hakettiği yeri ve değeri eninde sonunda görmektedir. Yapılan haksızlıklara karşı sessiz kalmamamız gerektiği anlatılmaktadır.

OYUNCULAR

Kim So Hyun – Lee Eun Bi/Go Eun Byul

Nam Ju Hyuk- Han Yi An

Yook Sung Jae- Gong Tae Kwang

Lee Pil Mo- Öğretmen Kim Joon Seak

Kim Hee Jung- Cha Song Joo

Lee Cho Hee- Lee Shi Jin

Joo Soo Hyung- Kang So Young

Lee David- Park Min Joo

Park Doo Sik- Kwon Ki Tae

You Young- Jo Ha Ne

Choi Hyo Eun- Hyo Eun

Kim Min Suk- Min Suk

Jeon Mi Sun- Song Mi Gyeong