Öncelikle grubun doğuş hikayesini anlatabilir misiniz?

Zeki: Ömer benim kuzenim, grup yine bir gün “Rocksmith” oynarken artık başka grupların şarkılarını çalmaya çalışmaktan sıkıldığımızı fark ettiğimizde kuruldu aslında. “Yüklen Geceyi” isimli ilk şarkımızı yaptıktan sonra devamı çok hızlı bir şekilde gelişti.

“Gergin Bekleyiş” isminin çıkış kaynağı ne oldu?

Zeki: Geçtiğimiz yaz Ömer’le isim arayışına girip tam tıkandığımız anda Ömer’in eşi Gamze Gergin Bekleyiş dedi, bir sessizlik oldu ve içimizden arka arkaya söylemeye başladık. 1 dakika sonra evet grubun adı Gergin Bekleyiş dedik. Sonradan fark ettik ki hayata karşı olan duruşumuzu da anlatıyordu aslında hepimiz biraz içe dönük insanlarız.

Kısaca sizleri tanıyabilir miyiz?

Zeki: Fenerbahçe Lisesi mezunu ve uzun zamandır devam etmekte olan üniversite öğrencisiyim. 4-5 yıl kadar şirket yaşamını tecrübe ettikten sonra işi gücü bırakıp kendimi en keyif aldığım hobi olan müziğe verdim, henüz pişman olmadım.

Ömer: Fenerbahçe Lisesi ve Ankara Üniversitesi mezunuyum. Çoğu şeyi Zeki’yle birlikte yaptık zaten, kişisel olarak sadece kısa öykü ve şiirlerden oluşan yayımlanmış bir deneme kitabım var. Müzik benim battaniyem 🙂

Gökay: İzmir’de 95 yılında doğdum liseden itibaren müzikle uğraşıyorum. Ege Üniversitesi’nde okudum şimdi Yıldız Teknik Üniversitesi’nde müzik okuyorum.

Müzik ile tanışmanız nasıl oldu?

Zeki: 5-6 yaşlarında arabanın arka koltuğunda oturmuşken babamın Led Zeppelin dinlettiği gün benim hayallerimin başladığı gündü. Ergenlikte alınan gitar, lise yıllarında kurulan ve dağılan gruplardan sonra sonunda ilk defa doğru bir iş yaptığımızı hissettiğim Gergin Bekleyiş’imiz.

Ömer: Biz yıllardır öyle yada böyle birlikte müzik yapıyorduk aslında. Eski kayıt yapabilen walkman dönemi şarkılar söyleyip sesimizi falan kaydederdik.

Gökay: Gitara 9 yaşında başladım. 13 yaşında ailem elektro gitar almıyor diye gitara 2-3 yıl hiç dokunmadım. 15 yaşında elektro gitar alıp İzmir’de Savaş Oğuz’dan ders almaya başladım. Bu tarihten sonra müzik benim için hep birinci sırada geldi.

Aileniz şarkıcı olmanıza karşı çıktı mı?

Zeki: Ailem sağolsunlar bana hiçbir konuda baskı yapmadılar ve aldığım her kararda yanımda oldular. Tabi müzikle uğraşıyor olmam babamı ayrıca mutlu ediyordur diye düşünüyorum.

Gökay: Evet, her aile gibi müziği hobi olarak yap dediler. Sırf ailem için ilk başka bir bölüm okudum.

Çocukluk hayaliniz neydi?

Zeki: Hayallerim hep müzikle ilgiliydi, tam çocukluk hayali sayılmaz 13-14 yaşlarındayken bir stadyum dolusu insanın bir şarkımı hep bir ağızdan söylemesini hayal ederdim.

Gökay: Enstrümantal albümler yapıp Metallica gibi bir grupta çalmak 🙂

Günlük hayatınızda neler yaparsınız?

Zeki: Sürekli müzik yapıyorum diyebilirim aslında. Yeni bir şarkı üzerinde çalışmadığım zamanlarda başka grupların ve şarkıların mixlerini yapıyorum.

Ömer: Günlük hayatımda oyun oynuyorum, dizi izliyorum. Bildiğin couch potato.

Gökay: Okulun yanı sıra gitar dersi veriyorum. Bir grubum daha var ve başka projelere de kayıtlarda çalabiliyorum.

Hangi Takımlısınız?

Zeki: Galatasaray

Ömer: Galatasaray

Gökay: Galatasaray

Sizi sevenlere söylemek istediğiniz veya eklemek istedikleriniz?

Zeki: Nisan ayında ilk albümümüz olan “Plütonik Aşk”ı çıkardık, Mayıs ayının başında “Birbirimiz İçin Yok Edilmişiz” isimli bir single yayınladık ve Haziran ayının başında da “Güneş Etkisi” isimli 2 şarkılık bir Ep yayınladık. Tarzımızı da yavaş yavaş oturttuğumuzu düşündüğümüz şarkılarla yeni bir albüm için çalışmalara başladık. Bizi dinlemeye devam edin. 🙂

 “Gergin Bekleyiş” Sosyal Medya Hesapları;

Spotify     Youtube     Facebook     Instagram