Vokalde Barış Özkaya, gitarda Çağrı Taşöz, back-vokal ve klavyede Karacan Kara, bas gitarda Aybars Furkan Çelik ve davulda Kürşat Toklucu’nun yer aldığı Karma Kaset grubu, kendilerine özgü müzikleriyle belirli bir hayran kitlesi oluşturdu. Bu harika grupla gerçekleştirdiğimiz röportaja geçelim;

Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Biz Ankara’dan Karma Kaset grubuyuz. Başlangıçta bir cover grubu olarak bir araya geldik. Grup üyelerinin birbirini tanımasının ardından grubumuz bir beste grubuna evrildi. Eylül 2019 da Patlıyo’ Balonlar single’ımız ile çıkış yaptık. Arkasına Kasım 2019 da Oyun Başlasın EP’sini yayınladık. Son olarak Mayıs 2020 de Kış Geliyor albümü ile birlikte dinleyicimiz ile ilk albüm heyecanını paylaştık.  Bunları bir kenara bırakırsak harika enerjiye sahip, goygoyu bol olan müthiş bir ekibiz.

Karma Kaset Kimdir? Karma Kaset Röportajı

Grup üyelerinin müzikle tanışma hikayesi ne zaman başladı?

Her birimiz bu konuda farklı hikayelere ve geçmişe sahibiz. Ve farklı müzik türleriyle içli dışlı olduk. Ancak bir araya geldiğimizde müziksel duvarlarımızı yıkarak, özgün bir tarza ulaştık ve bundan gayet memnunuz.

İdol aldığınız gruplar var mı varsa kimler?

Bahsettiğimiz gibi her birimiz farklı müzik geçmişine sahibiz. Birimiz Jazz müzik ile iç içeyken, bir diğerimiz  Rap sevdalısı. Kısacası Blues sevenimiz de var Elektronik erbabımız da. Ancak grup olarak farklı bir tarza sahip olduğumuz için belirgin bir idolümüz yok.

Bir gün birlikte çalmak istediğiniz, çalışmak istediğiniz bir sanatçı var mı?

Pandemi dönemi her müzisyeni, müzik işçisini etkilediği gibi bizi de derinden etkiledi. Albümümüz ile yapmayı planladığımız lansman konserimiz iptal edildi. Dolayısıyla şu an için dileğimiz ve önceliğimiz  sahnede grubumuzla birlikte çalmak.

Karma Kaset Kimdir? Karma Kaset Röportajı

Günlük hayatınızda neler yaparsınız?

İçinde bulunduğumuz süreçte herkes aynı şeyler yaptığından dolayı spesifik bir olayımız yok. Hayat eve sığar diyerek mizah ve moral seviyemizi yüksekte tutmaya çalışan bir ekibiz. Normalde okul ve işten artan zamanlarda bir araya gelip, bir yandan kayıt yapıp bir yandan da eğlenmek en büyük hobimiz .

Sizi sevenlere söylemek istediğiniz veya eklemek istedikleriniz?

Bizi sevmeye devam etsinler çünkü onların yanımızda olmasına ihtiyacımız var ve en az 60 kere dinlemeyi unutmasınlar. Sağlıcakla kalın. Ha bir de konserlerimiz olunca gelirsiniz değil mi?

Instagram hesabı: @karmakasetofficial