Merhabalar. Ben kendisini scorptan tanıyorum, epey bi kitleye ulaşmıştı scorpta. Bakalım neler anlatmış ben de merakla okuyacağım:D Bu röportaj için sevgili kotoko başkana da ayrıca teşekkürler. Yağmur Haşhaş sizlerle;

Bize kendini tanıtır mısın?

Herkese tüm kalbimle teşekkür ederek kendimi tanıtmaya başlıyorum☺ 1996 doğumluyum ,İstanbul’da yaşıyorum, İstanbul’da büyüyorum… Çocukluk hayalim olmasa da bana göre bana en yakışacak , en yapabileceğim meslek olan Eczacılığı okuyorum(ailemin de baskısıyla).Bundan mutluyum da.

Hayatımda her şey mükemmel olmasa da ben öyle görmeye çalışıyorum. Bunu da insanın kendine zaman ayırmasına bağlıyorum. Başkasını zaman ayırmaktansa genelde kendime zaman ayırıp sevdiğim şeyleri yaparım. Müzik dinlemek olsun,şarkı yazmak olsun..Canım kendim….😂 genel olarak gerçekten mutlu ve umutlu birisiyim.

Müzikle ilk tanışmanız nasıl oldu?

Müzikle tanışmam aslında bakarsan çok güzel bir dinleyiciyimdir. Beni en mutlu eden en heyecan veren şeylerden biri; yeni şarkılar keşfetmek, onlara aşık olmak , bıkana kadar dinlemek. Bestesi olsun , sözleri olsun o bütünlüğü yakalamak büyük bir yetenek. Onlara bu kadar imrenirken bir şeyleri kendiminde yapabileceğini farkettim.

İnsan içinden geldiği zaman  gerçekten -başkası beğenir, beğenmez- başka dünyalara gidip o an bir şeyler çıkarabiliyor. Aslında şarkı söylemektense şarkı yazmaya o kadar bayılıyorum ki benim hissettiklerimden. , duygularımdan, düşüncelerimden bir şeyler çıkıyor ve ben kendimi yansıtabiliyorum. Bir insan bence gerçekten müzikle yaşar 🙂

İdol olarak gördüğünüz biri var mı? Varsa kim (kimler)?

Müziğine aşık olduğum birisi evet var.Benim idolüm Toygar Işıklı… Genel olarak dizi müziği yapıyor ve yaptığı işler o anki duyguyu o kadar güzel yansıtıyor ki her şeyiyle mükemmel bir bestekar.

Hayalleriniz, hedefleriniz nelerdir? Bundan 5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

Hayalim öyle sahnelere çıkayım, albümler çıkarayım, sahnede gitarlar kırayım değil. İdolümünde yaptığı gibi dizi müzikleri yapmak istiyorum. Şimdide daha pek şarkı çıkartmadım ama bende saklı olan şarkılarımda genel olarak dizilerdeki karakterleri düşünerek bir şeyler ortaya koymaya çalışıyorum..Beni etkileyen bir sahne , bir karaktere göre kendimi onun yerine koyup görsel olarak gördüğüm şeyi , aynı hisseleri verecek şekilde duyup dinlemek için kulağa uygun çıkartmaya çalışıyorum. Sonuç olarak kendimi inşallah 5 yıl sonra eczanesi açmış bir eczacı ve hobi olarak bestekar biri olarak görüyorum.

“Yine mi?” adlı kendin yazıp söylediğin şarkının hikayesi nedir?

Benim ilk göz ağrım şarkım… Yine mi.. Çok acemi bir iş biliyorum, telefondan alt yapıyı yapıp kulaklıkla söyledim ama profesyonel bir iş yapmak için daha erken olduğunu düşünüyorum.en azından şimdi onunla uğraşacak vaktim pek yok. Ama sizlerden aldığım geri dönüş olarak söz ve bestem bütünleşmişse size duyguyu yansıtabilmişsem isterse tarakla söyleyeyim ne farkeder, ne mutlu bana. Son olarak, herkese tüm kalbimle çok teşekkür ediyorum. Umarım her şey gönlümüzce olur ve iyi ki varız.