Herkese merhaba. Uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz “Yordama Dergi” ilk sayısıyla sizlerle! Dergimizi Google Books, D&R veya Kobo Books’tan satın alabilirsiniz!

Dergimizin web sitesine gitmek için tıklayın.

“Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Michelangelo’nun resim yaptığı Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakespeare’in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürülsün ki gökteki ve yerdeki herkes durup burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin.”

Bu motto ile 2011 yılından beri dijital yayıncılık yaparak yazılı medyaya katkı sağlamaya çalışıyoruz. O günden beri birçok insanı bir şeyler yazabileceğine inandırarak dijital medyaya kazandırdık. Ama bizim hikayemiz, 2015 yılında yordama.com’u kurmam ile başladı.

Maddi anlamında çok zor günler geçirsek bile hiçbir zaman vazgeçmedik. Bazen emeklerimiz çalındı, bazen verilen sözler tutulmadı, bazen kendimizi anlamsız bir şekilde adliye koridorlarında bulduk. Ama bütün bu olanlara rağmen ne isyan ettiğimizi ne de bayraklarımızı suya indirdiğimizi hatırlamıyorum. Hep varoluşumuzun anlamlı olduğunu benimseyerek çalışmalarımıza devam ettik. Kendimizi geliştirerek, düşünce ve yaşam kalitemizi artırarak bu yolda gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz.

Biz bir değer yaratmak istedik ve bir değer yarattık. Bu değere katkısı olan herkese özelikle de okuyucularımıza sonsuz teşekkürler. Yordama.com ailesi olarak bize manevi desteklerini sunan sanatçılara,  sporculara, medya mensuplarına ve içerik üreticilerine de ayrıca teşekkürler çünkü onların bu desteği bizim yarattığımız değeri fark etmemiz konusunda çok ama çok değerliydi.

Yordama Dergi, yordama.com olarak piyasaya sürdüğümüz ilk e-dergimiz olduğu için heyecanla ve merakla yorumlarınızı bekliyoruz. Sizi gerçekten sevdiğimizi ve değerli bulduğumuzu tekrar etmeye gerek yok diyerek tekrar etmek istiyorum. Görüşmek dileğiyle,

60 sayfadan oluşun Yordama Dergi’nin ilk sayısı, içerisinde birçok hikaye dizisi, kitap incelemesi, hayat hikayesi ve deneme yazıları barındırmaktadır. Bu sayının içeriğiyle ilgili ön bilgi aşağıdadır;

Yordama Dergi | Sayı 1: İçindekiler

KARAR VER – “Ersin Nakışçı”nın kişisel gelişim tarzındaki makalesi
MUTSUZLUK SONSUZA KADAR SÜRER – “Enver Öter”in Van Gogh’un hayatını kapsayan hikayeleştirilmiş makalesi.
BİRÇOK FİLME KONU OLAN HASTALIK: STOCKHOLM SENDROMU – “İrem Çiftçi”nin araştırma yazısı.
ALTIN RENGİNİN VE TUTKUNUN RESSAMI: GUSTAV KLIMT – “Furkan Elciler”in Gustav Klimt’i kendi tarzıyla konu aldığı makale.
DUYGULAR VE KARAR VERME – “Büşra Yılmaz”ın duygularımızın ve sezgilerimizin üzerimizdeki psikolojik etkisini inceleyen makalesi.
BALON BALIĞI SALDIRILARI– “Hakan Kulaksız”ın absürt komedi tarzındaki hikaye dizisinin ilk bölümü
VINCENT VAN GOGH VE GİZEMİ – Yine “Büşra Yılmaz”ın Van Gogh’un hayatını ölümüne kadar inceleyen bir araştırma yazısı.
ADINA ŞARKILAR YAZILMIŞ BİR KANAAT ÖNDERİNE VEDA – Yine “Hakan Kulaksız”ın Maradona’nın etkisini kendi tarzıyla konu aldığı makale.
GELECEKTEN FISILTI – “Ali İhsan Asar”ın deneme yazısı.
AHMET HAMDİ TANPINAR VE HUZUR – “Büşra Doğramacı”nın inceleme yazısı.
BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK – “Dilara Parti”nin inceleme yazısı.
MERHALE – “Büşra Doğramacı”nın hikaye dizisinin ilk bölümü.
TANITIM VE PAZARLAMA – “Ozan Küçük”ün deneme yazısı.
EN YAKININDA – “Işın Tunaboylu”nun hikaye dizisinin ilk bölümü.
STREAMER OLMAK – “Deniz Küçük” Röportajı
MUTLAKA KEŞFEDİLMESİ GEREKEN 5 YOUTUBE KANALI – “Ahmet Tok”un tavsiye yazısı.
CUMARTESİ – “Emre Çalar”ın şiiri.
BULMACA – “Fatih Kulaksız”ın oluşturduğu bulmaca.

SATIN AL

Dergimizin Web sitesi