9 Maddede Arkadaşlıktan Sevgililiğe Geçiş ve Friendzone’u Kategorilendirme

Selamlar. Öncelikle içerik üretimi konusunda fikirlerinizi, iletişim bölümünden veya instagram adresimizden bize ulaştırabileceğinizi bildirmek istiyorum. 9 maddede arkadaşlıktan, dolu dizgin bir aşk hikayesine geçişin sinyallerini anlatacağım. Şimdiden söylüyorum, “friendzone”daki arkadaşlarımızın kurtuluşunun bir fermanı olabilir bu makale ama yine de çok ümitlenmesinler, hesaplarımıza göre buradan beraat etme oranı gerçekten çok düşük:( Bunun dışında sizin friendzone’a attığınız insanlara ilginizin olma ihtimali de bu yazıyla beraber tekrar gündeminize girebilecek bir duruma gelecektir.

**bonus**

Friendzone’u, biz, sevgili manavgatlı arkadaşlarımla farklı konularda ele aldık ve dört kategoride detaylandırdık. Bu kategoriler; düz arkadaşlık (sürekli isimle hitap ederek friendzone’u savuşturma), kankilik veya kankalık (maksimum haftada 3 kez veya daha az cümle içinde geçme şartıyla), gardaşlık (çıkış için yıllar gerekir), bacanaklık (kuyunun dibi, çıkış çabası bile gösterilmez)

Bu skaladaki gardaşlık ve bacanaklık evreleri de dahil herkesin şansı var! Hatta en dip noktadaki kardeşlerimin aradığı o çıkış noktası, o kara delik bu makalede! Aşka dönüşen dostlukları anlamak gerçekten ikili ilişkilerdeki en güç durum. Çünkü bu durumlarda “acaba yanlış mı anlıyorumlar” ya da “saçmalamamalıyım biz arkadaşız kendine gel” telkinleriyle bu aşk yükünü absorbe etme çalışmaları devreye girdiği için gerçekten de başarı oranı düşüyor.

Ama ben size 9 maddede bu aşk sinyallerini anlatacağım dayılar. Bazı maddeler sizin için, bazılarını da aday arkadaş için yazdım, başlayalım;

1) Günün en güzel anı sanki onu görmek haline gelmişse;

En basit ama en önemli sinyal bu. İki taraf için de yaşanabilecek ilk durum bu.

2) Onun için planlarınızı iptal ediyorsanız..hangi plan?

Bu onunla veya onun sizinle vakit geçirirken keyif aldığının ayı gibi göstergesi, güzel bir aşama.

3) Kararsız kaldığında ilk ona soruyorsan; instaya hangi fotoğrafı atayım?

Mükemmel durum ama buralarda falan sakin kalalım arkadaşlar.

4) Sizi her koşulda destekliyorsa, yanınızda duruyorsa

Ben bu noktada düşüyorum hafiften.. Friendzonedaysanız desteğe devam, arkadaş friendzonedaysa küçük bir değerlendirmeye alınabilir.

5) Hafif bir kıskançlık olmaya başladı sanki

Bu noktada ya aşk pırıltıları gözükmeye başlıyor ya da tarihin tozlu sayfalarına gidecek olan bir kitabın son satırları..

6) Beden dili

Durduk yere oluşan sarılma isteği, minik temaslar vs. Anlamsız bir heyecan falan oluyorsa bu durumlarda, artık işimiz çok daha kolay dayılar.

7) Başkalarına ondan veya onun hayatından bahsetmeye başladıysan

Bu biraz korkutucu ama napalım?

8) Oku fırlatıyorum..arrow anlamında: Arkadaşlarınız imalarda bulunmaya başladı mı?

Bu aslında daha erken olabilecek bir şey. Çünkü hepimiz köpürtüyoruz çoğu şeyi, ama eğlenceli bir bölümdür.

9) Sürekli baş başa sohbet etme isteği veya girişimi 

hayırlı olsun. tcnin güzel insanlarına sevgilerimle, okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.