Evren ve enerji..100 yıl önce de tartışılıyordu, 100 yıl sonra da tartışılacak. Bu yazımda evren ve enerji konularındaki inancınızı sorgulamadan direkt kozmik evlilik hakkında konuşmak istiyorum. Susanna Newsonen’in birkaç makalesinden etkilenerek böyle bir yazı yazmaya karar verdim, başlayalım;

Günümüzdeki evliliklerin çoğu kısa sürede bitiyor, bu durumun birçok sebebi var ancak bunların arasındaki en büyük etken eşlerin birbiriyle anlaşamaması. Tabii, insanların geleneksel evlilik yönteminden uzaklaşılıp daha farklı yaşam beklentileri olmasının da büyük etkisi var. Ben bu noktada size ruh eşinizin olup olmadığını anlatacağım, kimse meraklanmasın, çözeceğiz.

Şimdi biraz geçmişimize bakalım. Bazen yeni bir ilişkiye başlayacağımız zaman, içimizden bir ses bu ilişkinin devam etmeyeceğini söyler ama biz iç güdülerimizden uzaklaşıp, bunun denemeye değer olduğunu düşünüp, ilişkiye başlarız. Sonrasında tabii ki de bir süre sonra ilişki biter. Bu çukura düştükten sonra ruh eşi kovalamak falan imkansızlaşıyor zaten sadece isimlerin değiştiği bir döngünün içine düşüyorsunuz. Ama moralleri yüksek tutalım, hiçbir şey için geç değil.

Şimdi soru şu: “Neden karşıma hep anlaşamadığım insanlar çıkıyor?”. Bu sorunun cevabı çok basit, senin yüzünden. Sen çekiyorsun bu insanları. Hani “iq”su 15’in altında, ben delileri çekiyorumcular vardır ya onlar gibi değil. Onların deli olma ihtimali bile yok zaten dayılar, deliler sandığımızdan daha akıllı, 15 “iq”nun altında kalma ihtimalleri yok. Neyse, senin düşük “iq”lu olmadığını düşünerek yazıma devam ediyorum. Sadece hislerinle hareket et, olmak istemediğin yerde olma, içgüdülerini önemse bunları yapmadığın için anlaşamadığın insanlar karşına çıkıyor.

Bu kadar dengeli ve düzenli bir evrenin, senin için bambaşka planları var. Sadece sezgilerini takip et. Sezgileriniz, tecrübelerinizin ve mevcut verilerin harmanlanmasıyla oluşur. Beyin, sezgileri, gerçekliğin ve duygunun bir ağı olarak kodlar. Yani doğru kişiyse veya bir tık yakınsa doğru kişiye, onun yanında kendinizi bazen gergin veya heyecanlı hissedebilirsiniz ama karavanaysa, onu gördüğünüz zaman, uyuşuk hissedersiniz veya paniğe kapılırsınız.

Evren, bunu sizin için önceden belirliyor ve siz gerçek ruh eşinizi arzuladıkça ona doğru çekiliyorsunuz. Bu nedenle sezgilerinize güvenmenizde fayda var. Kozmik evlilik; sizin evrende aslında evli olduğunuz anlamına geliyor. “Sanki seni yüzyıllardır tanıyor gibiyim” klişesi ise aslında ruh eşinizle karşılaştığınızda gerçekte hissedilen duyguyu tam olarak karşılıyor. Kozmik evlilik, evrende, ruhsal alemde yaptığınız taahhüt. Yani aslında daha önce ruh eşinizle karşılaştınız bu nedenle de onu gördüğünüzde “Seni yıllardır tanıyor gibiyim” diyeceksiniz. Bu karşılaşmayı şu an için hatırlamıyorsunuz. Ancak karmaya göre siz zaten o kişiyle daha önce evlendiniz.