Kısaca sizi tanıyabilir miyiz? Hobileriniz nelerdir? Günlük hayatınızda vaktinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? En büyük hayaliniz?

Hayattan keyif almayı kendine niyet edinmiş, insanların cümleleriyle değil de kalpleriyle iletişimi tercih eden bir Aslı’yım ben. Niyetimin doğrultusunda kendimi geliştirmeye yönelik aktivitelere katılıyorum; bol bol arkadaşlarımla, ailemle ve köpeklerimle zaman geçiriyorum. Okuyorum ve sadece kendim için yazıyorum.

Oyunculuğumu da böyle geliştirdiğime inanıyorum. Ben hayallerimi gün be gün yaşayan biriyim. “O gün gelsin ve şunu da yaşayayım” dediğim bir şey yok. Çünkü zaten bugünümün keyfini çıkarıyorum hem çalışırken hem de özel hayatımda. Kalbin temizse ve samimiysen zaten her istediğin olur ben hayatımı böyle yaşıyorum.

Ateş Böceği gibi sevilen bir diziyle ve adını duyurmuş sevilen sanatçılarla ekran karşısında olmak nasıl bir duygu çok heyecanlanıyor musunuz? İlk oyunculuk deneyiminizi nerede yaşadınız?

Ateş böceği dizisindeki karakterim Şirin masum, iyi niyetli ama özellikle işi konusunda zeki bir kız. Duygularını geldiği gibi yaşayan, gizlemeye ihtiyacı olmayan Şirin’i canlandırmak benim için çok keyifli oluyor. Zaman zaman beraber çalıştığım Derya Alabora, Durul Bazan, Şebnem Dilligil gibi ustalardan öğreniyor olmak ise yaptığım işi çok daha kıymetli kılıyor.

Ben bu konuda hep şanslı bir insan oldum. Mesela ilk sinema filmim Türkan Şoray’ın yönettiği Uzaklarda Arama filmiydi. Türkan Hoca’yla birlikte geçirdiğimiz her vakit paha biçilemezdi.

Ateş Böceği dizisi hakkında biraz yorum yapabilir misiniz? Sizi ve diziyi sevenlere söylemek istediğiniz veya eklemek istedikleriniz?

Seti ve çalışma arkadaşları çok keyifli bir sette çalışıyoruz. İnanıyorum ki ekrana bu durum yansıyordur. Bu hikayede Aslı karakterinin inandığı yolda yürümesi işleniyor. Her insan inandığı yolda yürümeye niyet eder ama bazen cesareti yoktur. Hikayenin pek çok insanı Aslı’nın cesaretiyle çektiğini düşünüyorum. Dilerim her zaman o yola adım atmaya bir sebebiniz olur 🙂

Bize zaman ayırdığın için çok teşekkürler Aslı. Harikasın harika.