Melek Mosso Kimdir? Melek Mosso Röportajı

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Melek Mosso. 29 Yaşındayım. Kayseri’de doğdum. Denizli’de büyüdüm. Sahnede çalıp söylememin yanısıra müzik öğretmeniyim. Uzun bir süre sahne ve öğretmenliği bir arada yürüttüm.


Melek Mosso’nun Evrencan Gündüz ile beraber sokakta söylediği “Ben Böyleyim” şarkısı

Müzik ile tanışmanız nasıl oldu?

Kendimi bildim bileli müzikle ilgiliyim diyebilirim. Annemin çok güzel bir sesi var. Türkülerle büyüdüm. Ama müzikle direkt yüzyüze gelmemi sağlayan kişi ilkokuldaki müzik öğretmenim İsmail Varel’dir. Onun yönlendirmesiyle 9 yaşında bağlama çalmaya başladım. Saygı ve sevgiyle anıyorum, nur içinde yatsın.

Aileniz şarkıcı olmanıza karşı çıktı mı?

Hayır, onlar da ruhumun müzikten başka hiçbir yerde barınmayacağını biliyordu.

Günlük hayatınızda vaktinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Genelde bir şey karalarım onun dışındaki vaktimi müzik ve dostlarımla geçiririm.

Çocukluk hayaliniz neydi?

Şarkıcı olmak 🙂

Hangi Takımlısınız?

Takım tutmuyorum.


Farklı tarzıyla adından epey söz ettirdiği “Umrumda Değil” coverı

Neden Mosso?

Mosso italyanca bir müzik terimi. “Gittikçe hızlanarak” anlamına geliyor. 16 yaşımdan beri “piumosso“ydum. “Piu“yu attım, Mosso olarak kaldım.

Sizi sevenlere söylemek istediğiniz veya eklemek istedikleriniz?

Ruhunuzu müziğe ve sanata açın, öyle karmaşık enerjiler içindeyiz ki, müziğin yol gösterici olacağını umuyorum. Ben duygularınızı çoğaltmak için şarkılar söylemeye devam edeceğim.

Uzun süredir yapmak istediğimiz bir röportajdı. Bizi kırmadığı için sevgili kıymetli canım Melek Mosso’ya teşekkürler. Çok samimiydi, bizim için kağıdı karalamanız bile yeterliydi seni çok seviyoruz. Melek Mosso iyi ki var, öyle değil mi?

Melek Mosso Kimdir? Melek Mosso Röportajı" için 2 yorum;

  1. Ben 8 yıldır rap dinliyorum 3 yıldır da rap ile ilgileniyorum genelde sadece rap dinlerim pop ve medyanın dayattığı ayni olan şeylerden nefret ederim o yüzden genelde farklı tatların bulunduğu seyler hoşuma gider melek mossonun da kendine has sesi ve vokalini çok beğenerek dinliyorum ve şarkı sözleri dikkatimi cekiyor cover lar hariç full libido vs. Kendi yazdı galiba o şarkıları sözleri gayet farklı ve güzel kendine has bi Tarzi var maestro nun duman oldum parçasında tanıdım eğer okuyorsa bu yorumu ona şunu söylemek isterim müzik listemde yerin her zaman var umarım daha kaliteli işlerle de kulaklığımızda yer alırsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.