Şirincan Çakıroğlu Kimdir? Şirincan Çakıroğlu Röportajı

Kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Oyunculuk yapmaktan başka bir arzusu olmayan koca bir çocuk.

Günlük hayatınızda neler yapıyorsunuz?

İş arıyorum 😀 pandemi bizim sektörü bitirdi, artık tam zamanlı işsizim. Bir işsiz ne yaparsa onu yapıyorum. Sabah kalkıyorum bir şeyler yiyorum, yürüyüşe çıkıyorum, sonra yaşadığıma pişman oluyorum. Öğlen saatlerinde okumadığım kitaplara bakıp instagrama dalıyorum. Kıskançlık ve haset içinde bir saat geçirdikten sonra yine acıkıyorum. Bir şeyler pişirip yiyorum, sonra çok yediğim için biraz daha pişman oluyorum. Ardından biraz suçluluk yogası ve buna da şükür duası… Böyle böyle geçiyor gençlik.

Şirincan Çakıroğlu Kimdir? Şirincan Çakıroğlu Röportajı

Oyunculuğa ne zaman ve nasıl başladınız?

BKM Mutfak Sahne’de Yılmaz Erdoğan’ın öğrencisi ve asistanıydım, sonra Çok Güzel Hareketler Bunlar’da sahne almaya başladım ve gerisi geldi. aşırı ünlü oldum şimdi zirvedeyim 😀 kariyer dediğin böyle olur.

Sahnede yaşadığınız en olumsuz durum neydi?

Ben sahne öncesi strese girerim çoğunlukla. Sahneye çıkınca birkaç dakika içinde rahatlıyorum. Anılarda yer edecek olumsuz bir şey yaşamadım.

Komedyenliğin zor yanları nelerdir?

En zor yanı elbette güldürmemek. Seyirciye şakalar geçmeyince üzülüyor insan.

Şirincan Çakıroğlu Kimdir? Şirincan Çakıroğlu Röportajı

Stand-up’a ne zaman ve nasıl başladınız?

Beş altı sene önce yine işsiz kaldığım bir dönemde BKM’de açık mikrofonlara çıkmak güzel bir fikir gibi göründü bana. Şansımı denedim ve stand-up çok hoşuma gitti.

Hayatınızda “dönüm noktası” diyebileceğiniz bir anınız var mı?

2002’de üniversite öğrenciyken Lenf Kanseri olduğumu öğrendim. Çok korkmuş öleceğimi sanmıştım. İyileştikten sonra daha cesur bir insan olduğumu düşünüyorum.

Stand-up yapmaya yeni başlayacak kişilere tavsiyeleriniz nelerdir?

Şakaları unutmadan not alsınlar. Her fırsatta sahneye çıkmaya çalışsınlar. Gülünmeyen şakalardan hemen vazgeçmesinler. Stand-up metni sahnede pişen bir şey, devamlı pratik yapmakta fayda var. Bir de bol bol stand-up gösterisi izlemelerini tavsiye ederim.

Şirincan Çakıroğlu Kimdir? Şirincan Çakıroğlu Röportajı

Ülkemizdeki insanların mizah anlayışını nasıl buluyorsunuz?

Baya esneğiz şaka konusunda ama yine de sahnede şakanın sınırlarını oldukça net hissediyoruz. Politika başta olmak üzere bazı konular tabu. Bu arada stand-up seyircisi sayısı hala çok az. Stand-up’ı tiyatroyla karıştıran bir çoğunluk var. Umarım komedi klüpler yaygınlaşır, stand-up kültürüne alışırız.

Sizi sevenlere söylemek istediğiniz veya eklemek istedikleriniz?

Şimdilik yurt dışındayım, Çok Da Fifi grubu gösterileri devam ediyor. Seneye yine arkadaşlarımla aynı sahnede olacağım. Umarım pandemi bir an önce biter ve yaşam normale döner. Instagram’dan takip edin @sirincan ve Exxen’de Standup Evreni’ndeyim, izlerseniz sevinirim 🙂

Şirincan Çakıroğlu Instagram Hesabı